SEVGİDE HER ZAMAN GÜÇ VARDIR

Sayın Valimiz Ersin YAZICI, bağlı kuruluşumuz Ayten Burhan Erdayı Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde koruma ve bakım altında kalan çocuklarımızı iftar sofrasında misafir etti.
 
“Babalar Günü” vesilesiyle, Sayın Valimiz Ersin YAZICI'nın ev sahipliğindeki iftara 39 çocuğumuz katıldı.
 
Gerçekleşen etkinlikte çocuklarla yakından ilgilenen Sayın Valimiz Ersin YAZICI, çeşitli vesilelerle bir araya geldikleri koruma ve bakım altındaki çocuklarla bu kez Ramazan ayında buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
İftarda misafirlerine hitaben yaptığı kısa konuşmasına, "Balıkesir'de, kocaman bir aileniz olduğunu unutmayın. Sırtınızı dayayabileceğiniz, güçlü bir devletiniz olduğunu, aklınızdan hiç çıkarmayın." diye başladı.
 
Sosyal devlet anlayışının temelinde insana sahip çıkmanın yattığını dile getiren Sayın Valimiz Ersin YAZICI, "Biz Valilik olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Çocuklarımız bizim yarınlarımız, onlar mutlu olduğunda biz daha çok mutlu oluyoruz. Çocuklar, bizim geleceğimiz. Bizi medeniyetimizle, kültürümüzle geleceğe taşıyacak olan çocuklarımızı seviyoruz ve önemsiyoruz. Bu çocuklar milletimizin bizlere emanetleridir. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın toplumsal hayata katılımlarını sağlıyoruz. Bütün çabamız bu çocukların daha iyi şartlarda yetişmesini sağlamak ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarına katkıda bulunmaktır. Onların topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.  Bu çocuklara sadece sevgi vermemiz yeterli. Çünkü diğer her ihtiyaçları devlet tarafından karşılanıyor." diye konuştu.
 
Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal TURAN ve İl Müdürümüz Mustafa AKBIYIK'ın da iştirak ettiği iftarda, çocuklarımız da söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.
 


Sonraki Sayfa: ŞEHİT İS. UZM. ÇVŞ. ERBİL ARSLAN BALIKESİR'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Önceki Sayfa : ŞEFKAT KAHRAMANLARIMIZ İLE İFTAR PROGRAMINDA BULUŞTUK