GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TOPLUM

Bakanlığımız tarafından yürütülen "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı" kapsamında 2018 – 2021 yıllarını kapsayacak çalışmalarla ilgili 28 Şubat ve 1-2 Mart tarihleri arasında ilimizdeki tüm paydaş kurumların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay tamamlandı.
 
Çalıştay sonunda bir konuşma gerçekleştiren Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Psikolog Güzin AKBABA, “Çalıştayımıza katıldığınız, toplumun ve dünyanın çok önemli bir sorunu olan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konusunda bizi desteklediğiniz için kurumum, İl Müdürlüğüm, şahsım ve şiddet gibi hiç kimsenin ve hiçbir canlının hak etmediği bu olumsuzluğa maruz kalan tüm dünya kadınları adına teşekkürlerimi iletiyor ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Katılımcılara teşekkür ve katılım belgelerini takdim eden İl Müdürümüz Ahmet ÇAKAR, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, şiddetle mücadelede önemli bir mekanizma olan Şiddet Önleme ve izleme Merkezlerinin 81 ile yaygınlaştırılacağını duyurmuştur. Bu doğrultuda ilimizde de 2017 yılı içerisinde bu merkez kurulmuş ve büyük bir hassasiyetle çalışmalarını sürdürmektedir. Kadına yönelik şiddetle mücadelede çalışmalarımıza temel oluşturan ‘6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ ve uluslararası düzenlemeler gereği biz de şiddet mağduru ve gidecek yeri olmayan mağdur kadınlarımıza fedakârlık ve özenle hizmetlerimizi sunmaktayız. Bu çalıştayla da ilimizde güçlü kadın, güçlü aile ve güçlü toplum için önemli bir adım attığımızı düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

02.03.2018


Sonraki Sayfa: KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL EYLEM PLANI HAZIRLIK ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Önceki Sayfa : BALIKESİR İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARETTE BULUNDU