DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI TEVCİH TÖRENİ (2018)

Cumhurbaşkanlığınca 18 şehidimiz ve 4 gazimiz için gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, düzenlenen törenle şehit ailelerine ve gazilere takdim edildi.
 
Sayın Valimiz Ersin YAZICI, Balıkesir Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen törende, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN adına terörle mücadele ve 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ile gazilere takdim etti.
 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın şehit aileleri ve gazilere yönelik mesajı okundu.
 
Konuşmalar öncesinde 'Devlet Övünç Madalyası' ve 'Berat Tevcihi' alacak şehitlerin ve gazilerin isimleri okundu. Şehitlerimizin özgeçmişi okunması sırasında, şehit yakınlarımız gözyaşlarını tutamadı. Şehit çocukları babalarının madalyalarını almak için anneleriyle sahneye çıktığı anlarda ise duygu dolu anlar yaşandı.
 
Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Sema KIRCI, düzenlenen madalya töreninde yaptığı konuşmada, hüzün ve gururu bir arada yaşadıklarını ifade etti. Sayın Milletvekilimiz Sema KIRCI,"Memleketimizde bayrağımız için, ezanımız için canını vermeye hazır milyonlarımız var. Bugün şehitlerimizi tekrar andık, hepsinin ruhu şad olsun. Allah Afrin'de vatanımız için mücadele edenlerin yar ve yardımcısı olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun." dedi.
 
Törende yaptığı konuşmada, terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da şehit düşenlerin yakınlarına ve gazilere "Devlet Övünç Madalyası" takdim edildiğini belirten Sayın Valimiz Ersin YAZICI, "Bu zor coğrafyada bütün dünyaya adalet getirmek üzere, gönül coğrafyamızdaki güzel insanların umutlarına umut katmak, adalete ulaşmalarını sağlamak adına hep birlikte olmaya devam edeceğiz. Bir haftadır, hain PKK ve yandaşlarının oluşturduğu çete için Afrin'deyiz. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Arzu ediyoruz ki, yeni şehitlerimiz olmasın. Burada, Balıkesir'in evlatlarını gül bahçesine göndermiş güzel insanlarımız var. Tekrar gerekirse tüm değerlerini şehitliğe feda edecek insanlar var. Hiç kimseye verecek çakıl taşımız dahi yoktur. Gerekirse canımızı feda ederiz. Bu anlamlı günde, büyük bir duygu yoğunluğu içerisinde şuna inanıyorum. Bizim inancımız gereği peygamberlikten sonraki en büyük makama sizin evlatlarınız ulaştı. Biz, millet olarak vatanımızı korumak adına koşarak ölüme gidiyoruz. Vatan söz konusu ise başka hiçbir şeyin önemi kalmıyor. Hepinize sabırlar diliyorum, Allah metanetinizi arttırsın. Bilesiniz ki; tüm halkımız ile el eleyiz, hep birlikteyiz. Onlar bizim de canlarımız. Şehitlerimize rahmet dilerken, hepinize sabır diliyorum. Allah sizi yakınlarınızla evlatlarınızla cennetinde buluştursun." dedi.
 
Konuşmaların ardından 18 şehit yakını ile 4 gazimize, "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" takdim edildi.
 
Program, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

26.01.2018


Sonraki Sayfa: BALIKESİR AKPARTİ MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN SEMA KIRCI’DAN, KURUMUMUZA ZİYARET

Önceki Sayfa : 2018 EKPSS'YE GİRECEK ADAYLAR İÇİN 4 MADDELİK UYARI