15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Tarih boyunca pek çok kahramanlık destanına imza atan asil milletimiz, hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz 2016 akşamı da, asrın ihanetine karşı direniş ve diriliş hareketiyle yine büyük bir kahramanlık destanına imza atmıştır.

Milletimizin iradesine ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi, o gece halkımızın üstün özverisi ve cesaretiyle bertaraf edilerek; terör çetesine karşı verilecek en güzel cevabı vermiştir.

Ayrıca şanlı tarihimizin altın sayfalarından birisi olan 15 Temmuz 2016 Günü’nde, mermiye göğsünü siper eden, tankların altına yatan, vatanı, bayrağı ve mukaddesatı uğruna gözünü kırpmadan şehadete koşan bu necip millet bir kez daha göstermiştir ki; mevzu vatan, millet, bayrak olunca gerisi teferruattır.

Bu vesileyle; tüm halkımızın “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nü kutluyor; öncelikle bu vatan için canını hiç düşünmeden ortaya koyan 249 şehidimizi rahmetle anarak, darbeye karşı koyan 2.169 yiğit gazilerimize de en kısa sürede sağlık ve sıhhatlerini temenni ediyorum.

 

Mustafa AKBIYIK    
İl Müdür V.         


Sonraki Sayfa: 15 TEMMUZ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BALIKESİR’DE DEVAM EDİYOR

Önceki Sayfa : KOCA SEYİT'İN TORUNLARI BİR KEZ DAHA VATANINA NASIL SAHİP ÇIKTIĞINI GÖSTERDİ