15 TEMMUZ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BALIKESİR’DE DEVAM EDİYOR

15 Temmuz'un yıl dönümünde ilimizde, günün anlam ve önemini belirtir tiyatro gösterileri, konser ve şiir dinletileri, panel konuşmaları, sergiler ve fidan dikimleri gibi değişik etkinlikler düzenlenerek anma programları devam ediyor.
 
14 Temmuz 2017 tarihinde de, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Valiliğimiz Himayelerinde  şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin onuruna akşam yemeği programı düzenledi.

Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan programa, Sayın Valimiz Ersin YAZICI ve Hanımefendi YAZICI, Balıkesir Milletvekili Sema KIRCI, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal TURAN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık BÖLEK, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih AKSOY, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR, Vali Yardımcıları Mehmet Suphi OLCAY, Ahmet YILMAZ, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Taner BÜYÜKGÖZ, İl Müftü Vekili Ramazan TOPCAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcımız Hülya YAVUZ, Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Mustafa AKBIYIK, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda gazi, gazi ve şehit yakınları katıldı.
 
Akşam yemeği öncesi yaptığı değerlendirmede Sayın Valimiz Ersin YAZICI, vatan ve millet sevgilerinin; bütün maddi sevgilerin üzerinde olduğunu ifade ederek, 15 Temmuz ile birlikte başlayan süreçte Türkiye Cumhuriyeti’nin daha emin adımlarla yoluna devam edeceğini belirtti.
 
Sayın Valimiz Ersin YAZICI, 15 Temmuz'da, FETÖ terör örgütüyle, devlet ve milletimizi bölüp parçalamayı hedef almış uluslararası bir proje olan bir darbe teşebbüsünün devreye sokulduğunu fakat Koca Seyit'in torunlarının meydanlara döküldüğü ve şehrin meydanındaki o heybetin ise görülmeye değer bir kalabalıkla hainlerin kalplerine öyle korku verildiği için şehrimizde hiçbir teşebbüse geçilemediği ifade etti.
 
Söz konusu vatan olduğunda 1 milimetre verecek toprağın olmadığını da ısrarla dile getiren Sayın Valimiz Ersin YAZICI “Geleceğimiz emin ellerde. Balıkesir gerekeni yaptı.  Bu ülke hepimizin ve bu ülkeyi vermeyeceğiz. Devletimiz, her türlü terör oluşumuyla, kararlılıkla mücadeleye devam edecek, terör örgütlerinin defterini dürecektir. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, kahraman ordumuzdur. Sizlersiniz, bizleriz. Devletimiz, daima yanınızdadır. Balıkesir Valiliği, her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın “15 Temmuz Fotoğraf Yarışması” sonrası ödül alan 30 fotoğrafın sergilendiği programda, darbe girişimine karşı verilen mücadele ve girişimin arkasında bıraktığı izler fotoğraflarla gözler önüne serildi ve büyük bir ilgi gördü.Sonraki Sayfa: 15 TEMMUZ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BALIKESİR’DE BAŞLADI

Önceki Sayfa : 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ