15 TEMMUZ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BALIKESİR’DE BAŞLADI

Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, Balıkesir Milletvekilleri Sema KIRCI, Kasım BOSTAN, Mahmut POYRAZLI, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Kemal TURAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK, İl Jandarma Komutanı Dr. J. Kur. Alb. Taner BÜYÜKGÖZ, Altıeylül İlçe Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU, Karesi İlçe Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa AKBIYIK, Şehit ve Gazi Dernek Temsilcileri ile ilimiz protokolünün yoğun katılımlarıyla 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı saat 11.30’da Balıkesir Merkez Şehitliğinde başladı.
 
Sayın Valimiz Ersin YAZICI ‘Şehitlik Defteri’ne günün anlam ve önemini belirten yazısında; “Aziz Şehitlerimiz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Vatanımızın bağımsızlığı uğruna, gözünü kırpmadan can veren, siz şehitlerimizi minnet ve şükran ile anmak üzere huzurunuza gelmiş bulunmaktayız. Son günlerde ülkemizin, bölgesinde güçlü ve güvenli bir devlet olmasından rahatsızlık duyan çevrelerce; huzurumuza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditler ve hain saldırılar gerçekleştirilmektedir. Ancak bütün dünya bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti devleti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ordusu ve milleti ile tek yürek halinde yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı mücadele etme azim ve kararlılığındadır. Bu millet bu topraklar üzerinde ilelebet payidar olacaktır, mirasınız emin ellerdedir. Siz aziz şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.” ifadelerine yer verdi.
 
Sayın Valimiz Ersin YAZICI’nın ‘Şehitlik Defteri’ni imzalamasından sonra, Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi ve Şehitliğe karanfiller bırakıldı.
 
Saat 12.45’de Balıkesir İli Altıeylül İlçesi Ovabayındır Mahallesinde bulunan 15 Temmuz Şehidimiz Özel Harekat Polisi Turgut SOLAK’ın kabri, Sayın Valimiz Ersin YAZICI, Balıkesir Milletvekilleri Sema KIRCI ve Mahmut POYRAZLI, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Kemal TURAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK, İl Jandarma Komutanı Dr. J. Kur. Alb. Taner BÜYÜKGÖZ ve Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa AKBIYIK tarafından şehidimizin ailesi ile beraber ziyaret edilerek birlikte dualar edildi.
 
Saat 13.00’de Balıkesir ili Merkez Zağnospaşa Cami’inde, Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, Balıkesir İli Milletvekili Sema KIRCI, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, İl Emniyet Müdürü Cengiz ZEYBEK, Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa AKBIYIK ve il protokolünün katılımlarıyla, Mevlid-i Şerif okunması akabinde Şehit Yakınları ile halkımıza 2.500 kişilik lokma ikramı gerçekleşti.
 
Aynı zamanda saat 11.30’da Balıkesir Milletvekili Ali AYDINLIOĞLU, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin ÖNER, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet UYSAL, Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Fahri KUŞ, Balıkesir Sağlık-Sen Şube Başkanı Ömer Seyfettin ÇELEBİ ve ilçe protokolü Burhaniye ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehidimiz Özel Harekat Polisi Mustafa SERİN’in ailesi ile beraber kabri ziyaret edilerek, okunan Kur’an-ı Kerim sonrası kabrine karanfiller bırakıldı.
 

11 Temmuz 2017


Sonraki Sayfa: MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

Önceki Sayfa : 15 TEMMUZ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BALIKESİR’DE DEVAM EDİYOR